Zariadenie lesnej pedagogiky

O nás

Človek je odjakživa súčasťou prírody. Vďaka nej žijeme, tvoríme, rozvíjame sa. Príroda nás môže naučiť rešpektu, úcte, zodpovednosti. Skrýva v sebe veľa tajomstiev, ktoré môžeme objaviť,  veľa dobrodružstiev, ktoré môžeme zažiť, veľa múdrosti, ktorú môžeme spoznať, aj veľa zábavy, ktorej si môžeme užiť.  V prírode sa môžeme hrať, oddychovať i vzdelávaťV súlade s týmito myšlienkami sme vybudovali projekt Zariadenia lesnej pedagogiky.  Našu víziu – vytvoriť autentické miesto v prírode, kde sa cez podnetný zážitok bude formovať celistvý človek, postupne napĺňame.  Cez environmentálne programy pre školy, aktivity pre rodičov s deťmi, starých rodičov,  vzdelávacie semináre, letné tábory… Prírodu prepájame s rôznymi oblasťami života – s hudbou, umením, pohybom, remeslom, vedou.   

Naplňte svoju ZVEDAVOSŤ,

doprajte si ZÁŽITKY,

získajte nové ZNALOSTI,

posilnite svoje ZDRAVIE.

 

Zažite les spolu s nami.

Areál zariadenia

Zariadenie lesnej pedagogiky tvorí šesť budov s kruhovým pôdorysom a jedna centrálna budova. Základným stavebným materiálom bolo drevo, na izoláciu sme použili drevovlákno, strecha je zas z plne recyklovateľnej trstinovej krytiny. V interiéri sme použili hlinené omietky, na podlahu konopný betón. Rovnako na výstavbu chodníkov, na oplotenie areálu boli použité prírodné materiály. Pitnú vodu máme z vlastnej studne. 

Jednotlivé budovy nesú názov podľa kvetín a drevín a sú tematicky zamerané. Budova Mak je určená na pohyb a tanec, Čakanka na prácu so slovom, hudbu a spev, Nechtík na výtvarné umenie, Fialka na prírodné vedy, Horec je budova remesla, Lieska je zasa určená na matematické vedy 

V areáli Zariadenia lesnej pedagogiky bolo vysadených množstvo stromov a krov, na pestovanie byliniek slúži bylinková špirála, na pestovanie zeleniny vyvýšený záhon.